niedziela, grudnia 15, 2013

Jak kupować świąteczne prezenty?

Autor: chodzpomalujmojswiat o niedziela, grudnia 15, 2013
Moje Drogie! Dzisiejszy post nie będzie miał związany z głównym tematem bloga- kosmetykami. Chciałabym podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat kupowania świątecznych prezentów. Wigilia już za trochę ponad tydzień. Dobór odpowiednich prezentów nie jest sprawą prostą. Na wielu blogach i vlogach pojawiały się propozycje prezentów do konkretnej sumy czy dla konkretnej osoby (mamy, taty, siostry, brata, dziewczyny czy chłopaka). U mnie jednak czegoś podobnego nie znajdziecie. Ja swój "mini poradnik" na ten temat zawrzeć chcę w kilku punktach :

1.Po pierwsze nie jest powiedziane, że prezenty trzeba kupować miesiąc, tydzień czy dzień przed świętami. Jesteś na zakupach w lipcu czy we wrześniu i znalazłaś coś, co będzie odpowiednim prezentem pod choinkę (zakładając, że osoba, która będzie nim obdarowana urodziny ma już za sobą ;)) -kup i schowaj w szafie, niech czeka do grudnia :)


2. Zastanów się dobrze z czego najbardziej będzie się cieszyć osoba obdarowywana- nie ma sensu kupować trzeciego szalika, książki, której nie przeczyta czy następnej pary kolczyków. Wiadomo, że niektórzy z nas są zwolennikami prezentów bardziej praktycznych (lubią dostawać np.ubrania czy kosmetyki),a inni wolą dostać coś, co chcieli by mieć, ale sami sobie nie kupią (bo szkoda im pieniędzy, bo się nie przyda, bo to tylko gadżet itd...).


3.Nie jest powiedziane, że tylko droższe prezenty sprawiają najwięcej radości. Nawet niewielkie drobiazgi, które będą fajnie zapakowane z pewnością wywołają ogromny uśmiech :)


4. Lubisz piec, szyć czy gotować?  Zrób prezenty własnoręcznie! :) U mnie w tym roku będą to przetwory w małych słoiczkach (marynowane orzechy, rzodkiewki) i ręcznie robione świece. Takim rodzajem prezentów na pewno zachwycisz osoby obdarowywane.


5. I ostatnie: pamiętaj, że prezenty nie są najważniejsze- liczy się rodzinna atmosfera i możliwość spędzenia tego niezwykłego czasu wśród najbliższych :)4 komentarze:

Aleksandra Zdanowicz on 15 grudnia 2013 12:29 pisze...

Zgadzam się, a co do kupowania prezenty dużo wcześniej, to dobry pomysł :)

Agata Fedko on 15 grudnia 2013 12:43 pisze...

zrób proszę zdjęcia własnoręcznie robionym świecom itd.

chodzpomalujmojswiat on 15 grudnia 2013 13:03 pisze...

jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale zdjęciami się podzielę :)

Czarne Espresso on 15 grudnia 2013 18:16 pisze...

Zgadzam się z przedmówczynią odnośnie tych świec. Może skrobniesz jakiegoś posta o nich? :)

Prześlij komentarz

Flickr

 

Chodź pomaluj mój świat Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos