niedziela, kwietnia 22, 2012

WEEKendowy poradnik: domowa pielęgnacja stóp

Autor: chodzpomalujmojswiat o niedziela, kwietnia 22, 2012
Wczoraj był post o dłoniach, dziś czas na stopy.

na podstawie artykułu ze strony www.dourody.pl

Domowa pielęgnacja stóp O stopy powinniśmy dbać na co dzień przez cały rok. Nie tylko po to, aby pięknie wyglądały, ale także żeby zadbać o ich zdrowie i dobrą kondycję. To szczególnie ważne, jeśli wykonujemy pracę stojącą lub siedzącą, która obciąża i męczy stopy.


  Podstawą zabiegów pielęgnacyjnych powinno być stosowanie kremu do stóp po każdej kąpieli, a także dezodorantów i preparatów antyseptycznych chroniących skórę przed nadmierną potliwością. Dodatkowo stosować możemy kremy do stóp zmęczonych oraz specjalne wkładki do butów, dzięki którym unikniemy powstawania odcisków i modzeli. Uzupełnieniem tych codziennych zabiegów powinno być wykonywane przynajmniej raz w tygodniu domowe SPA dla nóg. We własnym zakresie możemy przygotować i przeprowadzić zabieg podobny do tych oferowanych przez profesjonalne gabinety kosmetyczne.
Zabieg powinniśmy zacząć od namoczenia stóp w ciepłej kąpieli z wody z dodatkiem soli do stóp lub zwykłej soli do kąpieli. Jeśli malujemy paznokcie, przed kąpielą należy usunąć z nich resztki lakieru i dokładnie je oczyścić. Po około 15 minutach osuszamy stopy ręcznikiem. Obcinamy paznokcie na prosto, co pozwoli uniknąć ich wrastania, po czym usuwamy skórki z płytki paznokcia i wyrównujemy jego brzegi pilniczkiem.
Następnie przystępujemy do usunięcia zrogowaciałego naskórka z pięt i podeszwy stóp. Możemy to zrobić przy pomocy specjalnie do tego celu przeznaczonej tarki. Należy jednak być ostrożnym, aby nie uszkodzić skóry. dlatego jeśli ilość zgrubiałego naskórka jest niewielka lepiej zastosować peeling, który usunie go w sposób delikatniejszy i równie skuteczny. Jeśli nie mamy specjalnego peelingu do stóp możemy zastosować gruboziarnisty peeling do ciała. Może on jednak okazać się zbyt delikatny. Martwy naskórek możemy też usunąć przy pomocy naturalnego pumeksu.
Na tak przygotowaną skórę stóp nakładamy odżywczy krem pielęgnacyjny. Jeśli mamy problemy z nadmierną potliwością, możemy zastosować krem o właściwościach chłodzących (np. z mentolem) i antyseptycznych. Jeśli zaś dokucza nam pękająca skóra na piętach, powinniśmy zdecydować się na kosmetyk zapobiegający tego typu problemom. Nakładając krem możemy wykonać masaż, który pobudzi krążenie i poprawi ukrwienie stóp. Jest to szczególnie zalecane dla osób, których stopy często są zimne i niedokrwione. Masaż wykonujemy okrężnymi ruchami przebiegającymi od pięty aż po koniuszki palców.
Na koniec możemy odtłuścić paznokcie specjalnym preparatem i pomalować je lakierem lub odżywką.
Tak zadbane stopy będą zawsze wyglądały pięknie i zdrowo.


A jakie są Wasze sposoby na pielęgnację stóp? Możecie polecić dobre kremy i inne kosmetyki? Lato co raz bliżej, więc niedługo odkryjemy swoje stopy, ważne żeby były piękne i zadbane :)

6 komentarze:

Zielone Serduszko on 22 kwietnia 2012 10:35 pisze...

Ja pielęgnuję stopy podobnie. Chociaż brak mi systematyczności i potem muszę "nadganiać". ;)

Damellia on 22 kwietnia 2012 11:06 pisze...

swietny blog! i jego wyglad <3

zapraszam do mnie na: gooddamnmoment.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Czas wziąć się za stopy:D

Ainta on 22 kwietnia 2012 13:41 pisze...

Jak ja nie lubię robić pedicure i wszystkiego, co ze stopami związane :D. Przez to absolutnie brak mi systematyczności, ale na szczęście moje stopy nie są w opłakanym stanie :).

nikki on 22 kwietnia 2012 14:08 pisze...

Ja jestem małym leniem jeśli chodzi o pielęgnację stóp ;)

anikowa101 on 28 kwietnia 2012 09:00 pisze...

Ja często robię swoim stópkom krótkie kąpiele w weekend :)

Prześlij komentarz

Flickr

 

Chodź pomaluj mój świat Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos